تحقیق درباره از زباله هم مي شود پول درآورد|2066660

تحقیق درباره از زباله هم مي شود پول درآورد|2066660|guarantee|dec|تحقیق درباره از زباله هم مي شود پول درآورد,تحقیق,درباره,از,زباله,هم,مي,شود,پول,درآورد
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع تحقیق درباره از زباله هم مي شود پول درآورد می باشد.

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:13

قسمتی از متن فایل دانلودی:

از زباله هم مي شود پول درآورد

مدير عامل سازمان بازيافت: يكي از برنامه هاي آينده سازمان بازيافت، استخراج گاز متان از زير 20ميليون تن زباله اي است كه در طول 50 سال در كهريزك جمع شده است

به راحتي هرچه تمامتر مي شود زمين را نابود كرد. تنها چند سال زمان مي برد تا هدف مورد نظر به دست آيد. اما تا پيدا شدن جايي ديگر كه براي زندگي مناسب باشد بايد كره خاكي را غنيمت شمرد، چه اينكه نابودكردنش چندان زماني نمي خواهد، گرچه اگر ما هم بخواهيم زمين را به مكاني غير قابل زيست تبديل كنيم، كساني پيدا مي شوند كه اجازه چنين كاري را به ما ندهند. آنها حداقل مي دانند كه سالهاي سال نه مريخ براي ما زمين مي شود و نه اصلا جايي بهتر از زمين وجود دارد.
شايد به همين دليل است كه وقتي از دكتر ابراهيمي، مدير عامل سازمان بازيافت شهرداري تهران ميزان سودآوري بازيافت براي شهرداري را مي پرسيم پاسخ مي دهد: هيچ. ما بايد خود هزينه كنيم تا راه باز شود. درحال حاضر اهداف زيست محيطي براي ما در گام اول قرار دارد. سودآوري بماند براي مراحل بعدي.

گاز متان در كهريزك
يكي از مراحل آينده كه ابراهيمي آنها را مي شمارد استخراج گاز متان از زير 20 ميليون تن زباله اي است كه در طول 50 سال در كهريزك جمع شده است. 10 ميليون ليتر گازمتان زير زباله هاي كهريزك جمع شده است. ما طي مذاكراتي كه با بانك جهاني داشتيم قرار شد اين گاز استخراج شود. به گفته ابراهيمي تمام مراحل استخراج گاز متان از زيرزباله هاي كهريزك با مشورت مشاوران خارجي و همچنين مجريان غير ايراني انجام مي شود، گرچه هر كدام از اين مشاوران و مجريان، شريكي ايراني دارند كه علاوه بر تبادل اطلاعات بين طرفين، انتقال تكنولوژي روز هم نصيب شريك ايراني خواهد شد.
اما استخراج متان در صورتي سودآور است كه وزارت نيرو و سازمان مديريت و برنامه ريزي با شهرداري همكاري لازم را داشته باشند تا در نتيجه اين همكاري، نيروگاهي گازي در همان كهريزك ساخته شده و براي سالها برق قسمتي از كشور را تامين كند. اگر با وزارت نيرو و سازمان مديريت و برنامه ريزي توافق حاصل نشود، مجبور مي شويم مانند پالايشگاه ها گاز را بسوزانيم.
به گفته ابراهيمي مراحل استحصال گاز متان از زباله هاي كهريزك از طرح مطالعاتي به انعقاد قرارداد با مجريان رسيده است. مدت زمان اين فعاليت 7ساله است كه از اواسط امسال 2005 ميلادي شروع مي شود و سال 2012 به اتمام مي رسد: پس از پايان پروژه، منطقه كهريزك تبديل به پارك جنگلي خواهد شد كه طرح ساخت آن هم در حال بررسي است.


بانك جهاني پيشنهاد همكاري را به ايران داد تا طي مطالعات كلان و كامل، مراحل بهينه و عملي شدن بازيافت پسماند ها در تهران اجرا شود
70 ميليون دلار در راه زباله هاي تهران
هزينه هاي سنگين بازيافت زباله و ممانعت كردن از انباشته و تبديل شدن به معضلي اجتماعي، اجازه نمي دهد تمام فعاليت هاي بازدارنده و سازنده به ثمر برسد. به همين دليل است كه بانك جهاني پيشنهاد همكاري را به ايران داد تا طي مطالعات كلان و كامل، مراحل بهينه و عملي شدن بازيافت پسماند ها در تهران اجرا شود: اين پروژه يكي از برنامه هاي بين المللي سازمان بازيافت و قسمتي از دپارتمان زيست محيطي بانك جهاني است كه در بودجه اي۸۳۰ هزار دلاري تعريف شده است. ما براي اين پروژه پنج موضوع را در دستور كار قرارداديم كه پس از طي مراحل مطالعاتي و تكميل طرح پروژه، پيش بيني مي كنيم بانك جهاني حداقل 70 ميليون دلار براي اجراي سيستم هاي مديريت مواد زايد و جامد شهر تهران طرح بدهد.

و...